ev sigortası, konut sigortası, ev sigorta, konut sigorta

Ev sigortası, iki farklı sigorta poliçesi türü için temel bir terimdir. Değerli eşyalarınızı ve diğer ev eşyalarınızı korumak için mülkünüzün ve ev eşyalarınızın inşasını kapsayan bina sigortası.

Tüm ev sigorta poliçeleri eşit yaratılmıştır, zor gibi ile karşılaştırmak için yapım olmasıdır. Sağlanan kapsam alanları ve düzeyi, primlerle birlikte politikadan politikaya değişir. Bu nedenle, ne ve ne kadar sigortalamanız gerektiğine dair sağlam bir fikre sahip olmak, satın almak için harcadığınız toplam zamanı ve parayı en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Tüm sigorta poliçeleri finansal kayıp riskine karşı koruma sağlar. Bu nedenle, maliyeti düşürmek için sigortacının riskini azaltın ve daha düşük bir prim elde edersiniz. Size bir fikir vermek için, en etkili taktiklerin kısa bir özeti …

Ev sigorta şirketinize veya yerel mahalle izleme planınıza başvurun, size evinizi daha güvenli hale getirmek ve hırsızlar tarafından hedef alınma olasılığını azaltmak için gereken adımların bir listesini göndereceklerdir

Ev sigorta şirketinize veya yerel mahalle izleme planınıza başvurun, size evinizi daha güvenli hale getirmek ve hırsızlar tarafından hedef alınma olasılığını azaltmak için gereken adımların bir listesini göndereceklerdir.

Tüm pencerelere kilitleri takın ve Kapılardaki seviye 5 (Bs3621) gömme kilitleri takın. Bu tür kilitler evinizin etrafına monte edilirse, çoğu sigorta şirketi size ev eşyaları sigortanızda %10’a varan bir indirim verecektir.

Sigorta şirketinizin önerebileceği iyi bilinen bir alarm tesisatçısı tarafından kurulan iyi bir alarma sahip olmak, poliçenizde %10’a varan bir indirim sağlayabilir

Sigorta şirketinizin önerebileceği iyi bilinen bir alarm tesisatçısı tarafından kurulan iyi bir alarma sahip olmak, poliçenizde %10’a varan bir indirim sağlayabilir. Bunların yıllık kontrol gerektiren pahalı alarmlar olduğunu unutmayın.

Daha yüksek politika aşımları. Genellikle herhangi bir sigorta talebinin ilk 50’sini ödemek zorunda kalacaksınız, ancak daha fazla ödeme yapmaya hazırsanız, priminiz şimdi düşecektir.

Mahalle izleme planları. Bazı ev sigortacıları, bir mahalle izleme bölgesinde yaşıyorsanız indirimler sunar, ancak bu daha az yaygındır.

Hasar bonusu yok. Araç sigortanızda olduğu gibi, daha önce hiç talep edilmemiş bir kayıt priminizi düşürmez. Bir hak talebinde bulunmanız gerekiyorsa, zararı kendiniz ödemenin ve prim artışından kaçınmanın daha ucuz olup olmayacağını düşünün.

Senin yaşında. İstatistiksel olarak, yaşlandıkça, ev sigortası talep etme olasılığınız daha düşüktür. Yani daha düşük bir riskiniz varsa, bu primlerinize yansıyacaktır. Bazı şirketler, Saga gibi 50 yaşın üzerindeki kişilere ek avantajlar sunar.

Ekstra güvenlik. Ev kasası gibi değerli eşyalarınız için aldığınız özel güvenlik önlemlerini beyan edin.

Yaşam tarzın. Bir köpeğiniz varsa, çay içmeyin ve sigara içmeyin, bunu beyan ettiğinizden emin olun, çünkü bu faktörler bazı sigortacılar tarafından primleri azaltmak için kullanılır.

Bazen mevcut sigortanıza yeni bir müşteri olarak başvurmak primlerinizi düşürebilir. Birçok sigorta şirketi, yenilemeye geldiğinizde bir daha olmayacak yeni müşterilere indirimler sunar.

Çevrimiçi olarak başvurabilirseniz, genellikle yaklaşık %5 indirim alırsınız%

Çevrimiçi olarak başvurabilirseniz, genellikle yaklaşık %5 indirim alırsınız.

Evinizde herhangi bir güvenlik iyileştirmesi yapmadan önce, her zaman önce ev sigorta şirketinize danışın. Hangi iyileştirmelerin en büyük maliyet düşürücü etkiye sahip olacağını doğrulayacaklar.

İpucu 2: hangi ev sigortasına ihtiyacınız olduğunu bilin

İpucu 2: hangi ev sigortasına ihtiyacınız olduğunu bilin

Binaların ve içerik sigortasının değeri için doğru bir rakam bulmak garip olabilir, bu nedenle birçok ev sahibi ya sigortalı değildir ya da gerçekten ihtiyaç duymadıkları kapsama alanı için ödeme yapar.

Bina sigortası, mülkünüzün piyasa değerini değil, yeniden inşa maliyetini kapsar

Bina sigortası, mülkünüzün piyasa değerini değil, yeniden inşa maliyetini kapsar. Evinizi yeniden inşa etmenin maliyeti, örneğin bir yangın veya çökme ile yok edilirse yeniden inşa etmenin maliyetidir. Evinizin yeniden inşa değeri genellikle ipotek sözleşmenizde veya mülk tapularınızda bulunabilir. Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) bina maliyeti Bilgi Servisi (BCIS), evlerin ve dairelerin yeniden inşası maliyetleri ve yeniden inşa maliyeti hesaplayıcısı hakkında bir dizi ayrıntılı bilgi üretir.

Alternatif olarak, sınırsız veya yüksek standart bina toplamının sigortalı olduğu bir politika seçebilirsiniz, böylece doğru miktarı sigortalamak için endişelenmenize gerek yoktur.

Eve taşındıysanız yanınıza alabileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsayan ev eşyaları sigortası da vardır

Ayrıca, eve taşındıysanız yanınıza alabileceğiniz hemen hemen her şeyi kapsayan ev eşyaları sigortası da vardır. Evinizdeki odaların bir listesini yapın ve her birinin içerdiği tüm öğeleri orada değeri olan bir yere yazın. Ardından, hangi sigorta korumasına ihtiyacınız olduğunu görmek için bireysel tutarları toplayın. Müzik CD’leri, videolar ve kıyafetler gibi öğelere değer vermeyi unutmayın, çünkü toplam maliyetleri genellikle göz ardı edilir veya sigortalanmaz. Gardırobunuz kot pantolon veya tasarımcı etiketleriyle dolu olsun, değiştirme maliyetini eklediğinizden emin olun.

İpucu 3: ayrı binalar ve içerik sigortasına bakın

Hem bina hem de içerik sigortasına ihtiyacınız varsa, maksimum potansiyel tasarruf için ayrı poliçeler için teklifler alın

Hem bina hem de içerik sigortasına ihtiyacınız varsa, maksimum potansiyel tasarruf için ayrı poliçeler için teklifler alın. Çoğu sigorta şirketi bunları ayrı poliçeler olarak sunar ve bunlardan biri sigorta kapsamı oluşturmak için ucuz olduğu için, içeriği sigortalamak için eşit derecede rekabetçi oldukları anlamına gelmez. Her bileşen için en ucuz sağlayıcıları bulun ve her birini farklı sigortacılardan satın almayı düşünün.

İpucu 4: Ev Sigortası İçin Git

Alışveriş yapmak, ev sigortasında en büyük tasarrufları sağlayacaktır

Alışveriş yapmak, ev sigortasında en büyük tasarrufları sağlayacaktır.

İlk olarak, sadece ipotek borç veren tarafından sağlanan ev sigortası için tercih etmeyin. İpoteğinizi sıralamakla meşgul olduğunuzda kullanışlı olabilirler, ancak genellikle overpriced olurlar ve muhtemelen piyasadaki diğer politikalarla karşılaştırılmazlar.

Sigorta için alışveriş yaparken, temel olarak üç seçeneğiniz vardır; doğrudan sigortacıya gidin, internete göz atın veya bir komisyoncu kullanın

Sigorta için alışveriş yaparken, temel olarak üç seçeneğiniz vardır; doğrudan sigortacıya gidin, internete göz atın veya bir komisyoncu kullanın. Zamanınız ve taahhüdünüz varsa üçünü de yapabilirsiniz, ancak en hızlı ve en etkili yol giriş yapmak ve internet erişimini kullanmaktır.

En iyi sigorta web siteleri birkaç dakika içinde broker ve ev sigorta şirketleri onlarca karşılaştırın. Büyük sigortacılardan ve brokerlerden ekranınızda görüntülenen primlerin bir listesini almak için tek bir formu doldurmanız yeterlidir. Bununla birlikte, olağandışı veya çok özel gereksinimleriniz varsa, nihai prim, seçtiğiniz sigortacıyla doğrudan onaylandığında artabilir.

İpucu 5: pazarlık isteyin

Ev sigortası, doğru bilgilerle donanmışsanız müzakere edilebilecek bir kar marjına sahiptir. Tüm sigortacılar ek bir indirim vermez veya kabul etmez, ancak sormazsanız bilemezsiniz.

İlk olarak, internet karşılaştırma sitelerini kullandıktan ve birkaç broker aradıktan sonra en ucuz teklifi bulun

İlk olarak, internet karşılaştırma sitelerini kullandıktan ve birkaç broker aradıktan sonra en ucuz teklifi bulun.

En ucuz teklifi seçin ve önce bunu iletmelerini istemek için mevcut sigortacınızla iletişime geçin. Borç vermezlerse, ikinci en ucuz sigortacıyla iletişime geçin ve aynısını yapın.

En iyi çabalarınızdan sonra, sigortacı ödün vermezse, anlaşmayı tatlandırmak veya bir sonraki ev sigorta şirketine geçmek ve aynı adımları tekrarlamak için ekstra teminat sağlamalarını isteyin

En iyi çabalarınızdan sonra, sigortacı ödün vermezse, anlaşmayı tatlandırmak veya bir sonraki ev sigorta şirketine geçmek ve aynı adımları tekrarlamak için ekstra teminat sağlamalarını isteyin.

Kategoriler: Sigorta

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir