sağlık sigortası, sağlık sigortası sorgulama, sağlık sigortası fiyatları, sağlık sigortası nedir, sağlık sigortası vergi indirimi, sağlık sigortası nasıl yapılır, sağlık sigortası ne kadar, sağlık sigortası genel şartları, sağlık sigortası borcu.

Sağlık sigortası, insanların tıbbi bakım, tedavi ve ilaç harcamalarına karşı sigorta sağlayan bir sigorta türüdür. … Özel sağlık sigortasının iki ana garantisi vardır. Birincisi “yatarak tedavi kapsamı”ve ikincisi”ayakta tedavi kapsamı” dır.

Bu eski bir deyiş alth ” sağlık servettir.”Bu serveti korumanın en önemli adımı sizin ve aileniz için bir sağlık sigortası poliçesi almaktır. Ancak bazen bu tür politikaların primleri sizi bütçe durumunun içinde ve dışında bırakabilir. Priminizi düşürmek için gerçekten bir şeyler yapabilir misiniz? Sağlık sigortası priminizi düşürmenin en hızlı 5 yolunu öğrenmek için okumaya devam edin.

  1. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyin

Sağlıklı bir yaşam sürmenin birçok faydası vardır. Sağlıklı yaşam tarzınız, sağlık sigortası priminizi kolayca düşürmenize yardımcı olabilir. Düzenli egzersiz, sağlıklı beslenmek, sigara ve ağır içme önlemek ve doktora kesinlikle minimize olacak. Ne kadar sağlıklı olursanız, sigorta şirketine daha az risk verilir.

  1. Mevcut en iyi fiyat için alışveriş yapın

Priminizi en aza indirgemek için en iyi seçeneklerden biri dışarı çıkmak ve sağlık politikası için alışveriş yapmaktır. Bu, bütçenize uygun en iyi politikayı bulmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir politikaya yatırım yapmadan önce kapsamlı bir araştırma yapın. Arkadaşlarınızdan ve akrabalarınızdan veya hatta çevrimiçi olarak bilgi alabilirsiniz.

  1. Daha yüksek muaf planlar yapın

Daha yüksek muafiyetlere sahip sigorta planları daha düşük primlere sahip olma eğilimindedir. Tipik olarak, indirilemeyen, hastane, doktor ve diğer tıbbi masraflar için ödemeniz gereken tutardır. Daha yüksek bir vergi ile bir plan almak evrensel olarak uygulanabilir bir fikir olmayabilir. Genel olarak sağlıklıysanız ve çok sık hastalanmazsanız, bu planı uygulayabilirsiniz. Bu şekilde, priminizi daha düşük bir oranda tutabilir ve ayrıca temel sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte, önemli ve tutarlı bir hastalık geçmişiniz varsa, bu planı uygulamaktan kaçının.

  1. Hayatınızın başında bir politika belirleyin

Prim, kişinin yaşına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Mümkün olduğunca erken bir politika almaya çalışın. Örneğin, 25 yaşında bir politika satın alırsanız, daha düşük bir prim ödemeniz gerekir, ancak aynı politikayı 50 yaşında kullanırsanız, daha yüksek bir prim tutarı ödersiniz.

  1. Bağımsız sigorta acentelerine başvurun

Bağımsız sigorta acentelerinden yardım alabilirsiniz. Bu ajanlar birkaç sigorta acentesini temsil eder ve doğru sağlık sigortası poliçesini seçmenize ve daha sonra primlerinizi uygun bir fiyata planlamanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde, bağımsız temsilciler bu işi almak için yarışacakları için hızlı bir şekilde ciddi teklifler alacaksınız.

Kategoriler: SağlıkSigorta

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir