Web sitenizi kullanırken kiralık bir sunucu internet hayatınızda çok önemlidir. Bu nedenle, bir sanal sunucu kiralarken, kalitesine ve güvenilirliğine dikkat etmelisiniz. Peki sanal sunucunun güvenilir ve kaliteli olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Burada bu makalede size bu konuda bilgi vereceğiz.

Sanal Sunucu Kiralama

Sanal sunucu kiralama sitesi için sayfalarınızın nasıl yüklendiğine dikkat edin. Sayfanın yüklenme hızı önemlidir. Her bağlantı türü farklı hızlarda bir aktarım gerçekleştirir ve bu birim Mbps olarak ölçülür. Bunun dışında, hatların doluluk oranı da leasing için önemlidir. Sanal sunucuda sayfanın geç açılması hem müşteriyi etkiler hem de sitenin performansını olumsuz yönde etkiler. Disk alanı adı verilen bir kavram, sunucunun kaç mgb’ye, ihtiyaçlarınıza ve paranıza bağlı olarak değişir. Siteniz geniş kapsamlı ve daha fazla içerik almak istiyorsanız, siteniz alacağınız alanda büyük olmalıdır. Aynı şekilde, sitenizde çok sayıda resim, fotoğraf ve flaş kullanmayı planlıyorsanız, alanınız büyük olmalıdır. E-posta servisi sağlamayı düşünüyor olsa da, alanı büyük miktarda alır hatırlamanız gerekir. Bant genişliği kavramı, bir ay boyunca kullanacağınız veri aktarım sınırı anlamına gelir.

Web sitesinde yapılan işlemler sonucunda, ağ üzerinden gelen ve giden veri miktarı kullanıcıların istekleri ile sınırlıdır. Bir kullanıcı adres satırına bir adres girdiğinde, sunucu ile kullanıcı arasında bir veri değişimi gerçekleşir. Tarayıcı, sunucuya istediğiniz adresi sorar ve sayfa önünüzde görünür. Daha fazla ziyaretçi Web sitenize, daha fazla bant genişliği gerekir anlamına gelir. Web sitenize İnternet üzerinden giriş yapmak, dosya göndermek ve yönetmek için kullanacağınız kontrol paneli, sunucunun en temel öğesidir. Kontrol panelinin yetenekleri aşağıdaki gibidir: dosyaları, veritabanlarını, etki alanlarını ve e-postaları yönetmenizi sağlar. Bu nedenle, kontrol panelinin yeni ve güvenilir olması çok önemlidir. Yazılımın güncellenmiş sürümleri de vardır. Hosting şirketleri maliyet nedeniyle açık kaynaklı yazılımları tercih ediyor. Web sitenizin ihtiyaçlarını ve gerekli bütçeyi belirledikten sonra, barındırma şirketleri arasında seçim yapmak kalır. Sanal bir sunucu kiralamadan önce, kaliteli bir web barındırma şirketi bulmaya dikkat edin.

Barındırma şirketi ve sahibi hakkında gerekli araştırmayı yapın. Sunucu adresi, refarans incelenmesi gereken en önemli konudur. Hizmeti alacağınız şirketin ne kadar süre aktif olduğunu, uzun süre hizmette olup olmadığını her zaman görün. Ayrıca şirket hakkında bulunan yorumları da göz ardı etmeyin. Servis sözleşmesini de gözden geçirmelisiniz. Ayrıca, para iade garantisi olan şirketler tercih edilmelidir. Bu özellik çok önemlidir, çünkü fikrinizi değiştirdiğinizde parayı geri alabilirsiniz

Kategoriler: DedicatedVDS

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir