Saç boyası zararları bulunsa da dış görünüşüne önem veren bayanların sık olarak kullandığı kozmetikler arasında yer alıyor. Bayanlar saçlarında bulunan beyazları kapatmak için ya da saç rengini değiştirmek isteyerek bu yönteme başvuruyorlar. Fakat ne kadar zararlı olduğunun farkına varamıyorlar. Saç boyalarının içinde birçok kimyasal madde mevcut bulunuyor. Bu sebepten saç derileri zarar görmeye başlıyor. Aynı zamanda saçın parlak görünümü ortadan kalkıyor. Saç boyası zararları arasında kansere kadar ulaşan hastalıklar bulunuyor.

Saçını sık boyayan insanlarda ortaya çıkan lenfoma kanseri, çıkma olasılığı yükseliyor. Bu sebepten dolayı doğal boyalar tercih etmeye çalışın. Peki, doğal boya nerden anlaşılabilir. Öncelikle kontrolleri gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini kontrol edin.  Ayrıca doğal saç boyaları saçınızın rengini açmaz. Kimyasal boyalar rengini 1 ay kadar korurken, doğal boyalar zamanla akmaya başlar. Saç boyası zararları arasında birçok etken bulunuyor. Bu sebeple gerek duymadığınız müddetçe saçınızı boyatmamanız daha iyi olacaktır. Yok, eğer boyamam gerek diyorsanız mutlaka doğal boya kullanmaya dikkat edin.

En doğal saç boyası ise bayanlar her ne kadar sevmese de kına oluyor. renk seçeneği bulunmayan kınanın vücut üzerinde hiçbir zararı yoktur. Boya saçlarınızın yıpranmasına ve zamanla deride tahrişler oluşmasına bile sebep oluyor. Saç boyası zararları arasında daha sayamadığımız birçok olumsuz durum bulunuyor. Bu yüzden saç boyasını oldukça az kullanmaya dikkat edin.

Kategoriler: Sağlık

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir