Makyaj yapmanın zararları çok olsa da hiçbir bayan bunu dinlemeyerek makyaj yapmaya devam ediyor. Çevremizde bulunan makyaj ürünlerinim çoğu kimyasal ve bunlar sürüldüğünde güzel görünüm verebilir. Fakat ilerleyen zamanlarda yan etkilerini açık bir şekilde göreceksiniz. Örnek verecek olursak en başta fondöten kullandığımızda, ertesi gün cildimizde çıkan sivilceler ile baş etmesi oldukça zor.

Makyaj yapmanın zararları arasında bayanların hormonal dengesinin bozulduğunu, hatta kısırlığa kadar yol açtığını biliyor muydunuz? Gerçekleştirilen bir araştırma sonrasında fondöten, rimel, far gibi ürünler bunun yanı sıra cilt kanserine de sebep olmaktadır. Paraben içermekte olan makyaj malzemeleri insanların hayatının kararmasına sebep olabiliyor. Bu sebepten dolayı ne kadar az makyaj yaparsak o kadar güzel bir cilde sahip oluruz.

Sık bir şekilde makyaj yapan bayanların yüzlerinde zamanla siyah noktalar, kırışıklıklar, tahrişler gibi birçok yan etkisi oluşuyor. Cilt kanserlerine sebep olan etkisi ortaya konulan kozmetik ürünlerinin meme kanserine de sebep olup olmadığı henüz araştırılıyor.

Ortaya konulan araştırmalar sonrasında yapılan tavsiyelerde makyaj malzemesi alırken, öncelikle içeriğini okumanız size büyük bir katkı sağlayacaktır. En azından bu kansojen maddelerin etkisini azaltmaya yardımcı olacaktır. Çünkü her ne kadar makyaj yapmanın zararları üzerinde durulsa da bayanlar bundan vazgeçmek istemeyecektir.  En azından üzerinde yazan içerikleri okumak ve doğal ürünler kullanmaya çaba göstermek cilt problemlerini en aza indirecektir.

Kategoriler: Sağlık

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir