Orgazm hem kadın hem de erkek için seksin en önemli kısmıdır. Orgazm ile olabilecek en yüksek hazza ulaşabilirsiniz. Ayrıca seksin en sürekliliğini sağlayan isteği güçlü tutmaktadır. Fakat ülkemizde birçok kadın orgazm olma sorunu yaşamaktadır. Orgazm olamamanın en önemli 10 sebebi bunlardır;

· Öncelikle kendinizi ve vücudunuzu tanıyın.

· Orgazm, kadınlar için fiziksel bir aktivite değildir. Tam tersine zihinsel bir süreçtir. Uzun zaman birliktelik yaşamayan kadınlar, orgazm olamayacaklarını düşünürler. Bu yüzden zihninizi her türlü olumsuzluktan temizleyin.
· Gün içinde ev ya da iş yerinde yorucu zaman geçiren kadınlar seks için istek duymayabilir. İsteksiz olan bir birliktelikten, kadınların orgazm olması çok düşük bir ihtimaldir.

· Kadınlar, erkeklere göre daha farklı uyarılmalara ihtiyaç duyabilir. Bu yüzden erkeklere göre daha zor orgazm olmalarına sebep olmaktadır.

· Kadınların orgazm olmaları 6 dakika ile 60 dakika arasında sürebilmektedir. Aceleci davranılması durumunda, uzun ve keyifli bir orgazm yaşamasına mâni olunabilir.

· Kadınlar sadece penetrasyon ile orgazm olmazlar. Birçok kadın klitoral uyarılar ile orgazm olmaktadır. Bu sebeple ilişki sırasında el kullanımı çok önemlidir.

· Kadınlar partnerleri ile kültürel, entelektüel ya da duygusal bağ kurmak ister. Bu bağ kurulmadığı takdirde orgazm olmaları güçleşir.

· Zihinsel yorgunluk kadınlarda orgazm olmayı geciktirebilir. Bu sebeple ilişki sırasında başka bir şey düşünmemek gerekir.
· Birçok bayan vücutlarını beğenmediklerinden dolayı, isteksiz bir şekilde seks yapar ya da seks istekleri zayıflar.

· İlişki sırasında salt orgazm düşünen kadınlar, kendilerini baskı altına sokarlar. Bu yüzden bu düşüncelerden uzaklaşmak en doğru yöntemdir.

Kategoriler: Sağlık

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir