Başlığı okuyunca heyecanlandığınızı görür gibiyiz. Bir haftada 5 kilo vermek gerçekten mucize gibi bir şey… Bugün sizler için hazırladığımız bu yazımızda bir hafta içerisinde 5 kilo vermenizi sağlayacak diyet listesini paylaşacağız. Bu diyet ile özellikle yaz mevsimine girmeden ya da düğün ve davet gibi önemli etkinliklerden önce istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Sizler ile paylaşacağımız bu diyet, konusunda uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmıştır.

Diyet programını uygularken her gün düzenli olarak 1 saat yürüyüş yapmalısınız. Çünkü diyet ve spor birbirini tamamlayan etkenlerdir. Günlük 1 saatlik yürüyüşü yapmadığınız takdirde 7 günde 5 kilo vermeniz mümkün olmaz.
Sabah uyandığınız gibi bir bardak ılık suyun içine en az 3 damla limon sıkarak içmeniz durumunda metabolizmanız büyük bir oranda hızlanacaktır. Ayrıca güne çok daha dinç ve enerjik bir şekilde başlamanıza fayda sağlar.
Diyet listesi ve uygulanışı

Sabah Vakti (Saat 07.30-08.00 gibi)
1 dilim peynir ya da 1 tane yumurta 2 tane dilim ekmek (kepekli veya çavdar olabilir) Bolca maydanoz, roka ve dereotu, tere 4 adet zeytin Şekersiz çay (Yeşil Çay tavsiye edilir)

Ara Öğün Vakti (Saat 10.00 gibi)
1 çay bardağı kadar süt (istenirse süt yerine yoğurt da tüketebilirsiniz. Sütün içine azıcık kahve koymanız durumunda, içindeki kafein nedeniyle vücut metabolizmanın hızlanmasına da ekstra katkı sağlayacaktır)

Öğle Vakti
Izgara et (Tavuk, balık, kırmızı et) 1 porsiyon kadar eğer sabah yumurta tüketmediyseniz yumurta da olabilir 1 tane dilim ekmek (kepekli veya çavdar) Bol salata (Yağsız) 1 bardak ayran (tuzsuz)

İkindi Vakti
1 bardak yoğurt ya da ayran 2 kaşık yulaf 1 adet mevsim meyvesi

Akşam Vakti
1 kâse çorba 5 kaşık zeytin yağlı yemek 1 kâse yoğurt ya da ayran 1 adet mevsim meyvesi

Bu diyeti uyguladığınızda her gün en az 8 bardak su tüketilmesi öneriliyor. Vücuttaki toksinlerin atılması ve vücudun direnç kazanması için mutlaka uygulamanız gerekir.

Kategoriler: Sağlık

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir